Witam!
I dziękuję za rzetelne informacje.
Zawsze uważałem, że wobec rolnika musimy być uczciwi, bo on najczęściej inwestuje swoje własne pieniądze, a jeśli bierze kredyt, to gwarantuje jego spłatę własnym gospodarstwem.
I wtedy nie ma miejsca na żarty czy półprawdy...
Jeszcze raz dziękuję Panu z agroenergetyki za wyjaśnienia.
Z tego co się w produkcji energii elektrycznej z biogazu orientuję to częstym problemem jest możliwość odbioru wyprodukowanego prądu przez sieć energetyczną nie wspominając już o tym że z zakładem energetycznym yrż trzeba się namocować. Słyszałem o przypadku dużej biogazowni uruchomionej w Polsce która wszystko miała załatwione cały prąd miał być odebrany i jak wszystko ruszyło pełną parą to sieć nie wytrzymała więe zamiast 100% wydajności jechali ze znacznie niższą żeby sieć nie siadła. To też ważna sprawa w tego typu działalności zwłaszcza jeżeli linia energetyczna do której chcielibyśmy oddawać wyprodukowaną energię nie da rady jej przyjąć to zakład energetyczny raczej z własnej woli jaj nie zmodernizuje a pociągnięcie na własny koszt kilku kilometrów kosztuje kupę kasy dużo więcej niż cała biogazownia.
Witam!
Finansowe wsparcie dla przedsiębiorców. którzy będą budowali w każdej gminie biogazownie - info pod linkiem http://tiny.pl/hgtvs
Proponuje odnowić temat ponieważ trochę się zmieniło.
Jeżeli wejdzie w życie nowe OZE to szczególnie dla małych biogazowni o mocy 200kW przychody są zadowalające.
Jeżeli wejdzie w życie nowe OZE to szczególnie dla małych biogazowni o mocy 200kW przychody są zadowalające.
W innym temacie piszesz:
Trochę się pozmieniało po wprowadzeniu nowego OZE dla biogazowni o mocy 200kW naprawdę będzie niezły interes.
To Ty się w końcu zastanów, czy nowe OZE weszło, czy dopiero wejdzie w życie?
Nie ma przecinka po pozmieniało
Jeszcze raz:
Trochę się pozmieniało, po wprowadzeniu nowego OZE dla biogazowni o mocy 200kW naprawdę będzie niezły interes.
to może nam trochę temat przybliżysz?
Niezły interes to będzie dla tych co sprzedają biogazownię. Z tego co wiem od znajomego który pracuje w niemczech na biogazowni to nawet tam jest ciężko, a co dopiero u nas.
Wiecie gdzie się biogazownia opłaca jak ją wybuduje właściciel ubojni po pierwsze przetwarza odpady które musiałby oddać do utylizacji i słono zabulić, po drugie z odpadów tłuszczowych można uzyskać naprawdę pokaźne ilości gazu i po trzecie po fermentacji pozostaje pulpa, która jest dobrym nawozem który można sprzedać i mamy potrójny zysk. Na kiszonce to się raczej świata nie zawojuje trzeba mieć tani odpad z którego da się wycisnąć sporo to można coś zdziałać.
Cześć,
o ciekawy temat ostatnio coraz bardziej popularny wszystko zależy co się chce osiągnąć, czym się dysponuje. Duże, małe dla siebie, aby wykorzystać czy może aby zarabiać ?
Korzyści z produkcji biogazu to
- zyski ze sprzedaży energii elektrycznej -
- sprzedaż nadwyżki ciepła,
- sprzedaż pulpy pofermentacyjnej jako nawóz
- utylizacja odpadów i pobieranie za to opłat
wszystko zależy od indywidualnej sytuacji i od celów jakie chcemy osiągnąć ? Czy interesuje Cię biogazownia po to aby przynosiła zysk jako główne źródło dochodu, wtedy warto robić dobrze dużo, profesjonalnie i zwracać uwagę na koszty eksploatacji instalacji i wyposażenia.
Czy może jako dodatek do innej Twojej podstawowej działalności, pomoc w zagospodarowaniu odpadów, uzyskiwanie nawozu, inne...
Wybór rozwiązanie też zależy od kwoty inwestycji więc tak naprawdę każda sytuacja jest inna i zanim się na coś zdecydujesz warto dobrze rozpoznać temat bo to że ktoś zrobił i jemu się opłaca nie znaczy że sprawdzi się to tak samo u każdej innej osoby i w każdym innym miejscu.
Warto poszukać w Internecie poczytać no i porozmawiać z ludźmi którzy mają użytkują zapytać co warto czego nie jakie rozwiązania są dobre a co się nie sprawdza.
a więc wiedza, pytanie. pytanie i własne myślenie ... to zawsze ma największą wartość
twój przyjaciel Google na pewno pomoże
http://biogazownierolnicze.pl/technologia
http://biogazowniakrokpokroku.pl/
http://biogaz-instalacje.pl/
http://www.xylemwatersolutions.com/scs/ ... iogaz.aspx